Pastorer

Elisabet Ravelojaona, pastor och föreståndare

Sjukskriven, kontakta istället Stefan Albinsson.

Stefan Albinsson, pastor

Tel. 08-54 54 71 41, mobiltel. 0728-58 49 93

E-post: stefan@norrmalmskyrkan.se

Helen Florberger, studentpastor

Tel. 08-54 54 71 30 (växel), mobiltel. 076-501 17 88

E-post: studentpastor@norrmalmskyrkan.se

Diakon

Gunnel Näsfors

Tel. 070-144 15 46, mobiltel. 0707-94 33 57

E-post: gunnel@norrmalmskyrkan.se eller diakon@norrmalmskyrkan.se

Församlingsmusiker

Lotta Holmberg Larson, organist och musiklärare

Tel. 08-54 54 71 34, mobiltel. 0707-211 969

E-post: lotta@norrmalmskyrkan.se

Marie Rindborg, körledare och Musikskolans rektor

Tel. 08-54 54 71 36, mobiltel. 070-155 26 41

E-post: marie@norrmalmskyrkan.se

Expedition & administration

Tel. 08-54 54 71 30. Expeditionen är endast bemannad på deltid, men vi svarar i telefon i så stor utsträckning som möjligt. Om ingen svarar, lämna gärna ett telefonsvararmeddelande så vi kan ringa upp dig.

E-post: info@norrmalmskyrkan.se

Vaktmästare

Björn Landström

Tel. 08-54 54 71 32, mobiltel. 073-912 35 65

E-post: bjorn@norrmalmskyrkan.se

Musikskolan

Musikskolans expedition, Jonatan Larson

Tel. 08-54 54 71 35 (telefonsvarare), mobiltel. 0769-42 89 56

E-post: musikskolan@norrmalmskyrkan.se

Kommunikation:

Emma Salmonsson

Tel. 08-54 54 71 30 (växel)

E-post: emma@norrmalmskyrkan.se