Jubileumsturné: Göran Fristorp firar 50 år som artist

Jubileumsturné: Göran Fristorp firar 50 år som artist

Besked om den kommande konserten med Göran Fristorp
Med anledning av det rådande läget med den pågående spridningen av coronaviruset, och med omsorg om publiken, har konserten med Göran Fristorp som skulle ha ägt rum den 21 mars i Norrmalmskyrkan skjutits fram till sensommaren, närmare bestämt till den 19 september klockan 18.
Köpta biljetter gäller.

NORRMALMSKYRKAN I STOCKHOLM
13 SEPTEMBER KLOCKAN 18.00
Pris: 425 kr
Biljetter: https://www.ticketmaster.com/goran-fristorp-tickets/artist/1862662

Tillsammans med pianisten Curt-Eric Holmquist uppmärksammar Göran Fristorp de 50 år som gått sedan han på allvar etablerade sig som musiker och sångare. Detta firas med en helt ny turné i Sverige och Norge med ett program som innehåller allt det bästa – från klassiker till visor och ”evergreens”. Välkommen att uppleva denna jubileumskonsert live lördagen den 21 mars i Norrmalmskyrkan i Stockholm.