Spela sjung 2018

Spela sjung 2018

Längtar du efter sommaren? Vi förstår det :) Och om du längtar efter sommar så längtar du kanske även efter sommarlovets höjdpunkt: Spela Sjung-lägret! Nu är årets lägerinformation här, så ladda ned din broschyr direkt och se till att anmäla dig senast den 10 april. Anmälan görs med blanketten i vår lägerfolder: hämta foldern här

Spela Sjung är en mångårig och älskad sommarlovstradition här i Norrmalmskyrkan och musikskolan, av många barn och ungdomar betraktad som sommarlovets höjdpunkt. I år äger lägret rum 16-20 juni och vi åker återigen till Åkerögården utanför Norrtälje, bor tillsammans i tält och fyller lägerdagarna av körsång, musiklektioner, lek, bad, sol och bus!

Har du frågor om Spela Sjung? Hör av dig till Jonatan på Musikskolans expedition

Barn & ungdomar i Norrmalmskyrkan